FAT, 3 st, stengods, "Argenta", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1900-tal.

457548. FAT, 3 st, stengods, "Argenta", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1900-tal.

Grön glasyr med silverdekor. Diameter 9 - 13,7 cm.

Bruksslitage, askfat II:a sortering.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 322