45681. SKÅP, gustaviansk stil, J. Spira Wien märkt, 1900-talets början.
Brickmärkt J.Spira Wien.
Insida med hyllplan samt låda.
Längd 125, bredd 55, höjd 212 cm.
Enligt uppgift importerade på 1920-talet från J Spira Wien tillsammans med #45697 #45755 #45760 #45761 #46033 #46036.
Slitage, färgbortfall, stötskador, del av dörrbeslag saknas, del av krön saknas.
Nyckel saknas.