KAFFESERVIS, 37 delar, porslin, "Kaprifol", Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-tal.

456800. KAFFESERVIS, 37 delar, porslin, "Kaprifol", Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-tal.

10 st kaffekoppar, höjd 6,2 cm.
12 st kaffefat, diameter, 13,5 cm.
11 st assietter, diameter 15,5 cm.
1 st gräddkanna, höjd 10,2 cm.
1 st sockerskål, höjd 12 cm.
1 st kakfat, diameter 26 cm.
1 st uppläggningsfat, längd 27 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st sockerskål, höjd 12 cm.
1 st kakfat, diameter 26 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 1 465