Dekor i blått med förgyllning.
11 st kaffekoppar, höjd 6,5 cm.
12 st kaffefat, diameter 12,7 cm.
12 st assietter, diameter 16,7 cm.
1 st gräddkanna, höjd 8,2 cm.
1 st sockerskål, höjd 10,5 cm.
12 st tallrikar, diameter 25 cm.
12 st djupa tallrikar, diameter 20,5 cm.
12 st förättstallrikar, diameter, diameter 20,6 cm.
6 st uppläggningsfat, längd 21,7 - 39 cm.
2 st uppläggningsskålar, diameter, diameter 21 cm.
1 st kanna, höjd 17 cm.
1 st såskanna, längd 20,5 cm.
Bruksslitage.
1 st gräddkanna, höjd 8,2 cm.
1 st kanna, höjd 17 cm.
1 st såskanna, längd 20,5 cm.
Bruksslitage.