FÄLLBORD Alrot, Mälardalen, 1800-tal.

4549232. FÄLLBORD Alrot, Mälardalen, 1800-tal.

Skiva fanerad med alrot, på tredelad pelarfot i björk. Oval skiva.

Höjd 72
Skiva 88 x 71.5

(cm).

Åldersrelaterat slitage, skavmärken, benställning med äldre lagning, något slagen skiva.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 72
Skiva 88 x 71.5

(cm).

Antal besök: 399