454878. KAFFE/MOCCASERVIS, 21 delar, porslin, Hotell Knaust, Sundsvall, Gustavsberg, Karlskrona. 1900-talets första hälft.
8 fat, diameter 13 cm. (Gustavsberg)
4 koppar, diameter 8 cm. (Gustavsberg)
9 koppar. (Åke Blomquist/Karlskrona).
2 koppar med hårsprickor, (Karlskrona) . Bruksslitage, nött dekor. Avvikande färg på gods.