SERVISDELAR, 46 delar, porslin, Ranka, Stig Lindberg, Gustavsberg, 1900-tal.

454219. SERVISDELAR, 46 delar, porslin, Ranka, Stig Lindberg, Gustavsberg, 1900-tal.

1 såssnipa.
2 skålfat i rund form med handtag, diameter 17 cm.
1 fat i oval form, längd 25 cm.
2 skålfat i oval form, längd 15 cm
2 kaffekoppar.
1 tekoppar.
6 kaffefat.
2 tefat, olika produktioner, avvikande i färg, form och dekor.
8 assietter, diameter 18 cm.
2 tallrikar, diameter 24 cm.
9 tallrikar, diameter 22 cm.
9 djupa tallrikar, diameter 24 cm.
1 ungsform med lock, diameter 14,5 cm.

Slitage, smuts, märken. Vissa delar från olika tillverkning, avvikande i färg, form och dekor.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 såssnipa.
2 kaffekoppar.
1 tekoppar.
6 kaffefat.
8 assietter, diameter 18 cm.
2 tallrikar, diameter 24 cm.
9 tallrikar, diameter 22 cm.

Antal besök: 2 266