K-G (KEN) OLSSON. Träd i grönska, olja på duk, signerad.
454170. K-G (KEN) OLSSON. Träd i grönska, olja på duk, signerad.
Bildmått 110 x 99,2 cm.
Ken K.G. Olsson, svensk konstnär född 1949. En del av gruppen. Gift med konstnären Karin Olsson känd för sina tavlor i naivistisk och koloristisk stil.
Bildmått 110 x 99,2 cm.