SOFFA, "Visingsö", Carl Malmsten, AB O H Sjögren, Tranås. 1900-talets andra hälft.

453943. SOFFA, "Visingsö", Carl Malmsten, AB O H Sjögren, Tranås. 1900-talets andra hälft.

Stomme av furu. Genombrutna gavlar samt rygg. Lösa dynor i rygg och sits. Brickmärkt. Längd ca 200 cm.

Bruks och åldersrelaterat slitage. Mindre färgrester på ett hörn. Ett ben löst.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 751