453915. GLASSERVISDELAR, 20 delar, "Hot & Cold", Lindau & Lindekrantz, Orrefors, 1900-tal.
7 stycken glögglas, höjd 7, diameter 5,5 cm.
6 stycken Irishcoffeeglas, höjd 14, diameter 5,5 cm.
7 stycken kaffeglas, höjd 10,5, diameter 7, 5 cm.
Smärre bruksslitage.