451768. HANS HEDBERG. Burk med lock, signerad, Biot Frankrike.
Starkeldsfajans, spräcklig glasyr i orange och grönt. Höjd 8,5, bree 7 cm. Proveniens: Enligt uppgift från Hans Hedbergs sommarstuga på Köpmanholmen, Örnsköldsvik.