SKÅLAR, 2 st glas, Kaj Franck, Iittala, Finland, signerade 1900-tal.

448068. SKÅLAR, 2 st glas, Kaj Franck, Iittala, Finland, signerade 1900-tal.

Dekor med inneslutna bubblor i glasmassan.
Diameter ca 16 cm, höjd ca 4,5 cm.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 1 097