4475189. SMINKBORD Gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
4 lådor, löstagbar lådspegel. Skuren dekor, kannelerade ben med överkragning. Förgyllda beslag.
Höjd 70 + 74
Bredd 108
Djup 42
(cm).
Slitage, färgbortfall och skavmärken. Lådspegeln omarbetad äldre lådspegel.