BORDSLAMPA, stengods, "Rubus", Gunnar Nylund, Rörstrand, 1900-tal.

447077. BORDSLAMPA, stengods, "Rubus", Gunnar Nylund, Rörstrand, 1900-tal.

Melerad glasyr i grått, grönt och gult.
Höjd 38 cm inklusive lampfäste.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 941