YTTERFODER, flintgods, Gustafsberg Porslinsfabrik, 1897.

446003. YTTERFODER, flintgods, Gustafsberg Porslinsfabrik, 1897.

Äggformad modell med förgylld dekor i relief i form av rosenkvistar. Höjd 21 cm.

Bruksslitage, enstake blad i dekoren med nagg samt nött förgyllning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 349