4444302. STOLAR 8 stycken, stegstolsmodell, 1900-talets mitt.
8 stycken varav 2 stycken karmstolar. Betsad furu, sitsar med flätat sjögräs. något olika modeller.
Sitthöjd 48
Höjd 98
Bredd 46
(cm).
Slitage, sprickor och lagningar, sitsar med skador. Ostabila.