ULLA PROCOPÉ. Servisporslin Arabia Ruska.

4436634. ULLA PROCOPÉ. Servisporslin Arabia Ruska.

4 tallrikar diameter 26 cm.
6 assietter diameter 20 cm.
6 djupa tallrikar diameter 20 cm.
6 tekoppar höjd 5.5cm.
6 tefat diameter 16.5 cm.
Sockerskål och mjölkkanna.
Äggkopp.

Nagg på mjölkkanna.
Bruksslitage.

Ulla Procopé (1921–1968)

Gör en kostnadsfri värdering!

4 tallrikar diameter 26 cm.
6 assietter diameter 20 cm.
6 tekoppar höjd 5.5cm.
6 tefat diameter 16.5 cm.
Sockerskål och mjölkkanna.
Äggkopp.

Nagg på mjölkkanna.
Bruksslitage.

Ulla Procopé (1921–1968)

Antal besök: 278