HANS J WEGNER. Modulsoffa GE-375, 3-sits, Getama, Gedsted, Danmark.

4423168. HANS J WEGNER. Modulsoffa GE-375, 3-sits, Getama, Gedsted, Danmark.

Tre moduler i massiv ek med lösa plymåer i linnetyg. Två moduler med armlän, bredd ca 75. Mittmodul, bredd ca 65. Totallängd soffa ca 215 cm. Djup ca 96, sitthöjd ca 40, rygghöjd ca 95 cm. Brännmärkta.

Märken, fläckar, slitage. Fläckar samt mindre skador på textil. Torkande resårer med mindre sprickbildning. Senare klädsel.

Hans J Wegner (1914–2007)

Gör en kostnadsfri värdering!

Hans J Wegner (1914–2007)

Antal besök: 762