En silverförgylld knapphålsbult i design av en segelbåt, infattad med rubiner och diamanter
Röda rubin ädelstenar: naturliga; 6 x fyrkantigt stegsnitt; 0,27 karat totalt; kanaluppsättning
Diamanter: naturliga; 28 x rosa och blandat rundslipat; 0,16 karat totalt; pave-set
Tapp: mått, 17 x 15 mm; montering med stolpe och fjädrad skiva baktill; silverförgylld enligt provet och stämplat ”925"; 2,3 gram
Presentationslåda: två delar; svart; 10,5 gram.
Som ny, bra.