SEGELBÅTSTUD, rubiner & diamanter.

4413603. SEGELBÅTSTUD, rubiner & diamanter.

En silverförgylld knapphålsbult i design av en segelbåt, infattad med rubiner och diamanter

Röda rubin ädelstenar: naturliga; 6 x fyrkantigt stegsnitt; 0,27 karat totalt; kanaluppsättning

Diamanter: naturliga; 28 x rosa och blandat rundslipat; 0,16 karat totalt; pave-set

Tapp: mått, 17 x 15 mm; montering med stolpe och fjädrad skiva baktill; silverförgylld enligt provet och stämplat ”925"; 2,3 gram

Presentationslåda: två delar; svart; 10,5 gram.

Som ny, bra.

Gör en kostnadsfri värdering!

Som ny, bra.

Antal besök: 165