SPECERIBURKAR / KRYDDBURKAR, 14 st, flintgods, Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1920-tal.

441136. SPECERIBURKAR / KRYDDBURKAR, 14 st, flintgods, Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1920-tal.

Dekor i blått. Höjd ca 10 - 20 cm.

Bruksslitage, några delar med missfärgning. 1 st större burk med smärre kantnagg, 1 st lock saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 4 514