TRÅG, bemålad fur, allmoge, 1800-tal.

441062. TRÅG, bemålad fur, allmoge, 1800-tal.

Originalbemålning i rött och vitt. Längd 76 cm, bredd 25,5 cm, höjd 9,5 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage, patina.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 466