SILVERFÖREMÅL, 4 delar, ströare, 1900-tal.

4401266. SILVERFÖREMÅL, 4 delar, ströare, 1900-tal.

4 delar silverföremål, 1900-tal.

2 st ströare, ciselerad blomsterdekor.
En märkt 830S, en märkt kattfot S.
Höjd ca 10 cm

1 st silverfat, dekorerad bård, monogramgravyr.
Märkt månskära krona 800 WTB.
Diameter ca 10 cm

1 st hållare med hänkel, insats saknas, monogramgravyr, ciselerad dekor med lagerblad.
Märkt månskära krona 800 WTB.
Höjd ca 6 cm, diameter ca 5,5 cm

Total vikt ca 158 gram.

Mindre buckla på hållare.
Ytslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 10 cm

Märkt månskära krona 800 WTB.
Diameter ca 10 cm

Märkt månskära krona 800 WTB.

Total vikt ca 158 gram.

Mindre buckla på hållare.
Ytslitage.

Antal besök: 194