440069. MINIATYRSERVIS, 7 delar, silver och turkoser, bl.a. Navajo-arbete, 1900-tal. Vikt 32 gram.
Bricka med otydlig mästarstämpel, längd 11,5 cm. Servisdelar, höjd 0,8 - 3 cm.
Saltsked, 830 silver, Finland, längd 6 cm.
Bruksslitage, bricka med bucklor.