SOPPSLEVAR. 2 st. Silver, 1800-tal.

4400643. SOPPSLEVAR. 2 st. Silver, 1800-tal.

Soppslev kokosnöt: Skaft och fäste i silver. Skål av kokosnöt. Ca 42 cm lång.
Soppslev, silver: Svarvat träskaft. 41,5 cm lång.

Soppslev kokosnöt: Bruksslitage, skålen och skaftet är lite löst i fästet. Repor och märken.

Soppslev silver: Bruksslitage. Repor och märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 127