4392750. SEKRETÄR, 1900-talets början.
Fanerad med ek. Med klaff och skrivhurts. Tre lådor undertill.
Bredd ca 112 cm. Djup ca 48 cm, ca 87 med klaffen nedfälld. Höjd ca 123 cm.
Bruksslitage. Repor och fläckar. En låda i hurts trasig. Torrspricka.
Nyckel/nycklar finns.