PARTI NYSILVER, 12 delar, bland annat kaffeservis, bricka, glas, 1900-tal.
438776. PARTI NYSILVER, 12 delar, bland annat kaffeservis, bricka, glas, 1900-tal.
Kaffeservis 3 delar, WMFM, kannans höjd 31 cm.
Bricka, GAB, 25 x 42 cm.
6 snapsglas, emaljerad insida,W & S Blackinton, höjd 9,5 cm.
2 saltkar, i form av svanar, märkta Italy, höjd 8 cm.
Varierande slitage och repor. Kaffeservis med gravyrer. Saltsvanar med något skeva vingar.
Bricka, GAB, 25 x 42 cm.