438731. TRÄDGÅRDSMÖBEL, 4 delar, Grythyttan, 1900-talets andra hälft.
Brickmärkta.
Soffa, längd 130, bredd 37, rygghöjd 84 cm.
Bord, diameter 100 cm.
Karmstol samt en hopfällbar stol.
Parasollhållare medföljer.
Slitage. Senare bemålning. Lagning. Bordsskivan med fastspikat bräda på undersidan.