SKÅLFAT, porslin, Meissen, Tyskland, 1900-tal.

438646. SKÅLFAT, porslin, Meissen, Tyskland, 1900-tal.

Dekor i relief i form av brännförgyllda bladrynkor. Handmålar dekor i form av blomster mot vit fond.
Diameter ca 28 cm, höjd ca 5 cm.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 531