TELEFONHYLLA, design Gunnar Anders, 1900-talets mitt.

438586. TELEFONHYLLA, design Gunnar Anders, 1900-talets mitt.

Grön plåthylsa med Televerkets logga. Längd 31,5, bredd 24, höjd 30 cm.

Bruks och åldersrelaterat slitage. Repor. Märken. Anlupen metall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 443