BERTIL VALLIEN. Skål, glas, Artist Collection, signerad, Kosta Boda. 1900-tal.

438539. BERTIL VALLIEN. Skål, glas, Artist Collection, signerad, Kosta Boda. 1900-tal.

Dekor i form av polykroma glastrådar innefattade i klar glasmassa med röd kant. Diameter 17,5 cm, höjd 12,2 cm.

Smärre bruksslitage.

Bertil Vallien (Född 1938)

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre bruksslitage.

Bertil Vallien (Född 1938)

Antal besök: 3 455