STÅNKA, allmoge, daterad 1806.

4384767. STÅNKA, allmoge, daterad 1806.

Laggteknik, höjd ca 43 cm, basens diameter ca 26 cm.

Slitage, repor, sprickor, renoverad, senare bemålning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 135