437362. ERIK HÖGLUND. Spegel, Eriksmålaglas, 1960-tal.
Skulpterad ram med ljushållare, dekor av blomma och fåglar, bemålad i grönt, blått och orange. Etikettmärkt Eriksmålaglas. Numrerad 1982-4. Höjd 160, bredd 70 cm.