4350318. VÄGGPENDYL C. L. Malmsjö & Co, 1900-talets första hälft.
Förgylld rikt skuren dekor med bland annat facklor och bockhuvud.
Höjd 92
Bredd 50
(cm).
Några färgbortfall, i övrigt mindre ytslitage. Ej funktionstestad. Ingen funktionsgaranti lämnas.
Nyckel/nycklar finns.