SOFFA, 1930/40-tal.

SOFFA, 1930/40-tal.
4348277. SOFFA, 1930/40-tal.

Svängd form. Stoppad rygg och resårsits. Textilklädsel med dekorband. Ben av bonad björk. Längd 172, djup ca 90, rygghöjd 72, sitthöjd 42 cm.

Slitage. Fläckar. Enstaka lösa dekorband. Baksida med hål i tyg och papp.

Gör en kostnadsfri värdering!
4348277. SOFFA, 1930/40-tal.

Antal besök: 332