COLLIER, 18K rödguld med diamanter 1,2 ct samt smaragder. Vikt 42,7 g.

433106. COLLIER, 18K rödguld med diamanter 1,2 ct samt smaragder. Vikt 42,7 g.

Längd 40 cm. Briljantslipade diamanter samt trappstegsslipade smaragder.

Lätt bruksslitage, fåtal repor. Oljebehandlade smaragder.

Diamanternas klarhet: VS1 - VVS2.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 738