GOLVVAS, porslin, persikor, Kina, 1900-tal.

432701. GOLVVAS, porslin, persikor, Kina, 1900-tal.

Dekor i form av 9 persikor och fladdermöss som symbol för lycka. Märkt "Yong Zheng" i botten.
Höjd 46,5 cm.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 46,5 cm.

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 2 268