BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1900-talets första hälft.

431686. BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1900-talets första hälft.

Fot tillverkad av bojan med dekor i form av figurala scener i emaljfäger, Höjd 23 cm, inklusive lampsockel.

Bruksslitage, träställning med skada.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 463