DOSA, silver, Egypten. 18/1900-tal.

431143. DOSA, silver, Egypten. 18/1900-tal.

Dekor av svarta, röda och gröna stenar. Diameter 50, höjd 76, vikt 100 gram.

Bruksslitage. Nagg på någon sten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 535