SKÅP / BARSKÅP, mahogny med intarsiadekor, 1930/40-tal.

430945. SKÅP / BARSKÅP, mahogny med intarsiadekor, 1930/40-tal.

Intarsiadekor av dansande par. Inredning med lådor samt bardel med spegelmosaik (borttagbart). Barskåpet öppnas med knapp på sidan. Längd 80 cm. Bredd 39,5 cm. Höjd 112,5 cm.

Mindre repor och slagmärken. Märke på ett bens utsida.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 870