SVENSK KONSTNÄR, omkring år 1900.

4307864. SVENSK KONSTNÄR, omkring år 1900.

Olja på duk, ej signerad.

46 x 75 cm.

Rammått: 65 x 95 cm.

Målningen ska enligt uppgift föreställa Villa Björkbacken, Östergötland. Konstnären Johan Krouthén vistades vid sommarnöjet under det sena 1800-talet och målade ett antal bilder från vistelserna.

Smärre ytslitage. Märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Olja på duk, ej signerad.

46 x 75 cm.

Rammått: 65 x 95 cm.

Smärre ytslitage. Märken.

Antal besök: 367