FOTPALLAR, 1 par, broderade klädslar, 18/1900-tal.

430753. FOTPALLAR, 1 par, broderade klädslar, 18/1900-tal.

Stomme i betsat trä, svarvade delarna. Brodyr i petit point. Längd 34, bredd 17, höjd 18 cm.

Bruks och åldersrelaterat slitage. Kantbandet löst/behöver limmas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 970