HALSBAND och HÄNGE, 2 delar, citriner och 22k gulpläterad metall, 1900-tal.

430302. HALSBAND och HÄNGE, 2 delar, citriner och 22k gulpläterad metall, 1900-tal.

Halsband med doserade, fasettslipade citriner, längd 42 cm, största stenen ca 2 x 1,5 cm.
Hänge i form av orkidé, 22k guldplätering, längd 3,5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 847