BROSCH, pärlemor och silver, sannolikt Japan, 18/1900-tal.

430293. BROSCH, pärlemor och silver, sannolikt Japan, 18/1900-tal.

Handmålad dekor i form av skulpturalt motiv med ryttare, Infattning i silver. Längd 4,5 cm, höjd 3 cm.

Bruksslitage, silver med oxidering.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 972