JOSEF EKBERG. SKÅL, flintgods, Gustavsberg, 1920/30-tal.

429680. JOSEF EKBERG. SKÅL, flintgods, Gustavsberg, 1920/30-tal.

Åttakantig grönglaserad hänkelskål med gulddekor, lila insida, höjd 7 cm, diameter 22 cm.
Signerad i botten med Gustavsberg J.Ekberg N 120.

Bruksslitage.

Josef Ekberg (1877–1945)

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Josef Ekberg (1877–1945)

Antal besök: 2 877