DALAHÄSTAR, 5 st, trä.

DALAHÄSTAR, 5 st, trä.
4296689. DALAHÄSTAR, 5 st, trä.

1 st häst med böjd nacke, monogramsignerad LK, daterad 08-2000 samt etikettmärkt Slöjdstugan Leif Kihlström, Sundborn. Höjd ca 17 cm, längd ca 21,5 cm.
1 st häst med svans av garn, grå med svart man, höjd ca 15 cm, längd ca 13 cm.
1 st etikettmärkt Nils Olsson, Nusnäs, höjd ca 10 cm, längd ca 9 cm.
1 st märkt "SSR Krets 3, 2003", höjd ca 9,5 cm, längd ca 9 cm.
1 st platt i konstmaterial som saknar någon del, mått ca 11,5 x 11 cm.

Bruksslitage, smärre repor/märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 168