SEJDEL, flintgods och tenn, M. Willmann, Berlin, Tyskland, daterad 1890.

429288. SEJDEL, flintgods och tenn, M. Willmann, Berlin, Tyskland, daterad 1890.

Dekor i form av vapensköld flankerad av man och kvinna i högtidsklädsel. Handmålning under glasyren. Lock i tenn med monogrammärkt medaljong i flintgods.
Höjd 20 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 20 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 1 008