428688. DRAGSPEL, pianodragspel, Italien, 1900-talets första hälft.
Märkt Italian Acc.Mfg.Co.
Chicago ILL.
Mått ca 50 cm bredd.
Original väska medföljer.
Inköpt enligt säljaren ca 1920 i Amerika.
Skada på tangent, Ej funktionstestad.
Bruks/åldersslitage.