428372. FICKUR, silver, Omega, tidigt 1900-tal.
Liten sekundvisare. Invändigt märkt "Omega - Grand Prix Paris 1900". Diameter 52,5 mm, vikt 90 gram. Klockkedja av vit metall längd 23 cm.
Lös bakboett. Bruksslitage. Svartnat silver. Fungerar vid inskrivning.