4274886. TAKLAMPA Swedish Grace 1920-tal.
Gult opalglas med dekor, stomme i bronspatinerad mässing.
2 ljuspunkter.
5 ljusarmar.
Höjd 70 cm
Diameter 70 cm.
Åldersrelaterat ytslitage, 1 ljusarmar något sned, äldre eldragning. Ingen funktionsgaranti lämnas.