BJÖRN WIINBLAD. Vas, porslin, Studio Linie, Rosenthal, 1900-tal.

426324. BJÖRN WIINBLAD. Vas, porslin, Studio Linie, Rosenthal, 1900-tal.

Handmålad dekor i form av fåglar och blommor i underglasyrblått. Längd 23 cm, höjd 22,5 cm.

Bruksslitage, ytlig nagg vid nedre kant.

Björn Wiinblad (1918–2006)

Gör en kostnadsfri värdering!

Björn Wiinblad (1918–2006)

Antal besök: 1 427